fbpx

Dokument – jak wygląda, co zawiera?

Dokument – jak wygląda, co zawiera?

30-minutowy dokument z Waszego wielkiego dnia jest najdłuższym filmem w naszej ofercie. Z pozoru jego czas trwania może wydawać się skromnym i pełnym niedopowiedzeń skrótem intensywnego, kilkunastogodzinnego dnia. Poniższym wpisem przedstawimy Wam na czym polega nasza sekretna formuła i dlaczego w naszych oczach “mniej” znaczy “więcej”!

Głównym założeniem dokumentu jest to, aby oddać możliwie najpełniejszy obraz przygotowań, ceremonii i wesela, a także uzupełnić i obszerniej pokazać momenty zawarte w krótszym teledysku. Dokument montowany jest chronologicznie, zgodnie z przebiegiem wydarzeń. Jedynym elementem, który może “zaburzyć” ów porządek są ujęcia plenerowe, realizowane czasem w przerwie wesela. Mają one zbudować napięcie, przeplatając się w odpowiednich momentach filmu lub stanowić sekwencję na jego początek lub koniec. 

Łączny czas trwania filmu to około 30 minut, a zwykle składają się na niego:

  • 3-5 minutowa sekwencja z przygotowań, wraz z błogosławieństwem 
  • 6-10 minutowa część ceremonii zaślubin
  • 15 minutowa część weselna

Około ⅔ długości dokumentu zawiera podłożoną przez nas muzykę. Około ⅓ długości zawiera zaś dźwięk zebrany na żywo tam, gdzie gra on kluczową rolę – najczęściej jest to podejście pod ołtarz, treść kazania, oklaski, pierwszy taniec czy najgorętsze wyrywki z weselnego parkietu. Nie zabraknie więc emocjonujących momentów, spontanicznych śpiewów i chóralnych okrzyków.

Film sprawnie zachowuje balans między ilością a jakością, przywołując rozgrzewające serce wspomnienia i dokładnie ukazując najważniejsze wydarzenia tego dnia, jednocześnie unikając niepotrzebnych i zmuszających do przewijania dłużyzn. 

Kluczem do dobrego filmu nie jest jednak sama rejestracja wydarzeń i wierne ich odtworzenie minuta po minucie, ale wydobycie z dnia ślubu momentów absolutnie najważniejszych. Dokument nigdzie się nie spieszy i składa się z dłuższych ujęć, które pozwalają na chwilę przystanąć i dokładniej przyjrzeć wydarzeniom na ekranie. Niemal połowę swej długości poświęca weselu oraz parkietowym harcom Was i Waszych gości. Krótkie teledyski pokazują Wasz dzień w sposób dynamiczny i skrótowy, zupełnie jak zwiastuny hollywoodzkich filmów. Zanim więc podejmiecie decyzję którą drogą podążyć – zachęcamy do zerknięcia na przykłady!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *