fbpx

O filmowej ofercie słów kilka

Droga do ślubnego kobierca jest pozornie prosta, choć ilość towarzyszących jej decyzji i wyborów potrafi wprawić w zakłopotanie. Firm na rynku jak łysych psów, każda z nich z innymi ofertami, pakietami i opcjami – w dodatku wszystkie wyglądają smakowicie! Tu wkraczamy z pomocną dłonią i postaramy się ułatwić wybór przez krótką prezentację naszych dotychczasowych rozwiązań w zakresie filmu.

Na obecną chwilę trzon naszej oferty stanowią trzy rodzaje filmów – 4-6 minutowy klip, 10-12 minutowy film i 30 minutowy dokument. Filmy te różnią się nie tylko długością trwania, ale i podejściem do realizacji nagrań i montażu. Każdy z filmów można poszerzyć o dodatkową zawartość, która opowie trochę więcej o Was i o tym co Was łączy. Na co jednak się zdecydować i czym te filmy się od siebie różnią? Oto krótka ściągawka!

Zgrabna klasyka – teledysk 4-6 minut

Krótki, słodki i rzeczowy. To esencja najważniejszych momentów Waszego dnia, podana w dynamicznej formie, idealnej do szybkiej projekcji wśród rodziny czy do wrzucenia na social media. Ze względu na swoją skrótową formę, film ten jest skupiony przede wszystkim na Was i najważniejszych wydarzeniach tego wielkiego dnia. Choć nie brak w nim ujęć najbliższej rodziny i gości, to film ten należy traktować jako swoistą esencję tego dnia
i zawartych w nim przeżyć.
Zwykle bywa uzupełniany 30-minutowym dokumentem, o którym nieco niżej, ale najpierw dwa przykłady takich właśnie krótkich klipów:

Dokument – 30 minut

Obszerny i wyczerpujący, jest z natury mniej dynamiczny, niż krótsze formy, ale za to pozwala lepiej przyjrzeć się kluczowym momentom wielkiego dnia. Kluczowe momenty dnia są pokazane w pełniejszy sposób, ze szczególnym naciskiem na parkietowe szaleństwa. Jeśli więc chcecie dokładniej sprawdzić, kto bawił się najlepiej – to pozycja dla Was.

To w przybliżeniu 30-minutowy film, który w swojej formie pomyślany jest jako rodzinna pamiątka. Ma znacznie spokojniejszy i pełniejszy charakter, który pozwala dłużej nacieszyć się wspomnieniami.
W ten sposób podana jest również w dużej mierze część taneczna – najczęściej wykorzystujemy najżywsze momenty zabawy i te, które skupione są wokół Waszych najbliższych.

Specjał Zakładu – Film 10-12 minut

Ta forma jest najbliższą naszym sercom receptą, dojrzewającą na przestrzeni lat. Ma być odpowiednio krótka i wystarczająco długa – tak by pozostawić przyjemny niedosyt. 10-12 minutowa postać jest hybrydą teledyskowego i dokumentalnego podejścia do filmu – ma być atrakcyjnym wizualnie intensywnym klipem, który w odpowiednich momentach pozwala wziąć oddech i przywołać wspomnienia w szerszym zakresie.

Możemy też wzbogacić go o wywiady lub nagrania w plenerze, dzięki czemu całość nabierze różnorodnego i ponadczasowego charakteru.

Każdy z pakietów można poszerzyć o uzupełniające treść elementy lub niezależne dodatki:

Podziękowania dla rodziców

Chcielibyście powiedzieć rodzicom coś wyjątkowego, ale nie lubicie publicznych wystąpień? Oto idealny kompromis. Plan jest bardzo prosty: spotykamy się w umówionym miejscu, nagrywamy nieco spontanicznych ujęć, potem trochę tych bardziej zaplanowanych, a na sam koniec siadamy do krótkiej rozmowy, pełnej wspomnień, anegdot, historii z dzieciństwa i dowodów wdzięczności. Powstały w ten sposób film – zwykle kilkuminutowy – możecie wyświetlić podczas wesela i wprawić w nostalgiczny nastrój nie tylko rodziców, ale i zebranych wokół nich gości.

Nagrania plenerowe

Ujęcia reporterskie aż się proszą o przeciwwagę w postaci pięknych, choć nieco bardziej formalnych kadrów zarejestrowanych w zieleni bądź pośród ciekawej architektury. Zarezerwujcie dwie godziny i dobrą pogodę, przyobleczcie się w gustowne odzienie i spotkajmy się w pięknej okolicy – zrealizowane ujęcia nie tylko wzbogacą film wizualnie, ale mówią też zdecydowanie więcej o Was i o tym, dlaczego znaleźliście się na ślubnym kobiercu 🙂

Wywiady z Parą Młodą

Dwie krótkie rozmowy – z każdym z Was z osobna – potrafią dodać do filmu element nieprzewidywalności. Powiecie nam trochę o sobie, trochę o wspólnie spędzonym czasie, trochę o planach na przyszłość, a my złożymy z tego warstwę narracji. Będzie zabawnie i będzie nostalgicznie, a kto wie – może dowiecie się o sobie czegoś nowego?

Pakiet tańców

Nic innego jak 20-minutowy zestaw najgorętszych momentów z parkietu – prezentowanych z oryginalną ścieżką dźwiękową. Mniej tu montażu, a więcej długich ujęć dzięki którym zwiedzimy całą salę i zobaczymy więcej bawiących się gości niż w którymkolwiek z podstawowych pakietów!

Materiał surowy

Nie mniej, nie więcej – cały materiał filmowy zarejestrowany w Waszym dniu. Bez montażu, bez dodatkowej ścieżki dźwiękowej, bez obróbki kolorystycznej – pełen naturalizm.

Która opcja będzie najlepsza dla Was? Tego obecnie może nie wiedzieć nikt, jednak jeśli dacie nam szansę to użyjemy wszelkich swoich mocy by skroić naszą ofertę na Wasz wymiar. Jesteśmy dosłownie na wyciągnięcie ręki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *