fbpx

Sesja narzeczeńska – Dubrownik, bo czemu by nie?

Sesja narzeczeńska – Dubrownik, bo czemu by nie?

A więc zrobiliśmy to. Spełniliśmy marzenia.

Trochę nasze marzenia, trochę marzenia naszej Pary, ale to wciąż marzenia! Który fotograf nie chciałby pracować w miejscu nie tylko egzotycznie pięknym i urzekająco klimatycznym, ale też sławnym wśród fanów smoków, karłów i serialowej nagości? Która Para nie chciałaby tego samego? Pewnie taka, która nie oglądała Gry o Tron!

Od planów do realizacji wiedzie długa na 1548 kilometrów droga przez Czechy, Węgry, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę i jeszcze raz Chorwację. Na miejscu zostaje już tylko krótki spacer – historyczne centrum Dubrownika jest zaskakująco małe, ledwie kilkaset metrów długości i niewiele więcej szerokości. Uliczki są wąskie, wysokie i pachną świeżym praniem, beztrosko rozwieszonym między budynkami. Po nienaturalnie gładkich chodnikach polskie stopy stąpają niepewnie, wszędzie kręcą się bezpańskie koty, a ceny najprostszej pizzy przyprawiają o zawrót głowy, ale Królewska Przystań ma niezaprzeczalny urok, nawet mimo turystycznych tłumów.

Obieramy więc ścieżki rzadziej uczęszczane, chowamy się w ciasnych przesmykach, ustawiamy pod kolorowymi drzwiami, przeganiamy koty, tańczymy w ciasnej alejce, przeganiamy turystów, wskakujemy na chwilę do położonego na skałkach baru i ze wszech miar staramy się nie pokazywać w kadrze rusztowań i turystów z Azji, którzy zdają się mieć więcej aparatów, niż my. Budynki nad naszymi głowami oblewa wieczorne słońce, ale żeby w pełni je docenić musimy wyjść poza obronne mury do części portowej i małej przystani, w której schody prowadzą wprost do przezroczystych wód Adriatyku.

Naszą pierwszą chorwacką sesję kończymy – umęczeni upałem, ale podekscytowani – romantycznym całusem z panoramą dubrownickiej starówki w tle. Gdy opadają już emocje i w pełni dociera do nas surrealizm całej tej podróży, w głowach pozostaje nam tylko jedno pytanie. Czy za panowania Lannisterów pizza była tak samo droga?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *